Chcesz zastrzec swoje dane osobowe w naszej Firmie? Teraz cały proces jest jeszcze łatwiejszy! Z myślą o osobach, które chcą wypisać się z baz danych, posiadanych przez DBMS Sp. z.o.o. stworzyliśmy dedykowaną stronę, z panelem do zgłoszenia sprzeciwu przetwarzania danych i innych spraw kierowanych do naszego IOD.

Formularz zgłoszeniowy na stronie Formularz na stronie https://dbms.com.pl/iod/

Proces obsługi spraw związanych z realizacją zgłoszeń jest realizowany w DBMS tylko i wyłącznie poprzez ten formularz. Elektroniczne wnioski generowane przez niego są podstawą do identyfikacji użytkownika, którego dane zgłoszenie dotyczy. Zgłoszenia nie są przyjmowane telefonicznie, ani poprzez e-mailową skrzynkę nadawczą z uwagi na fakt istnienia ograniczeń związanych z identyfikacją pytającego.

Sam proces obsługi jest prosty i transparentny – wystarczy wypełnić formularz wraz z oznaczeniem typu zgłoszenia (od prostego wykreślenia, do pełnego wglądu do ewentualnych danych). Po rejestracji każdy użytkownik dostanie potwierdzenie mailem lub SMS – gdy tylko podał nr telefonu. Widok poniżej:

Wiadomość potwierdzająca przyjęcie zgłoszenia.
Wiadomość potwierdzająca przyjęcie zgłoszenia.

W przypadku zgłoszenia usunięcia danych administrowanych przez DBMS, dane te zostaną usunięte z naszych zasobów w przeciągu 14 dni. W praktyce ten proces dzieje się on-line, więc użytkownik natychmiast dostaje potwierdzenie wyrejestrowania.  Poniżej przykład informacji, którą użytkownik otrzymuje jako SMS.

Potwierdzenie usunięcia danych w DBMS
Potwierdzenie usunięcia danych w DBMS

W przypadku, gdy DBMS nie przetwarzał jako administrator danych danej osoby, Użytkownik dostanie następujące powiadomienie np. poprzez SMS.

Informacja o braku danych co do których dotyczyło złożone zlecenie
Informacja o braku danych co do których dotyczyło złożone zlecenie

Należy również dodać, że DBMS na platformie www.dmsales.com synchronizuje wszystkie kontakty i firmy korzystające z platformy, które tracą możliwość korzystania z danych po ich zastrzeżeniu. Jednakże, ten proces jest dłuższy w przypadku firm korzystających z subskrypcji danych na swoich platformach CRM. Firmy te z kolejną aktualizacją otrzymują informacje, że określone dane należy wyrejestrować.

W przypadku niejasności, zawsze pomocą służy biuro IOD DBMS, do którego można napisać na czacie, podając podczas rozmowy nr sprawy lub poprzez adres e-mail, z którego otrzymaliście Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

Na koniec warto podkreślić, iż DBMS wykorzystuje dane zbierane organicznie w różnych kampaniach realizowanych  poprzez konkursy, czy sam portal Facebook. DBMS współpracując również z ponad 100 wydawcami takimi jak blogerzy czy call center, pomaga im monetyzować zebrane dane. W przypadku przejmowanych danych np. od sklepów internetowych, zawsze wykonywany jest obowiązek informacyjny.